כולנו יודעים שספורט תורם לבריאות, אבל האם ידעתם כי ביצוע פעילות ספורטיבית סדירה משפיעה גם על קצב נשירת השיער? אם את סובלת מנשירת שיער, המדריך הבא הוא בדיוק מה שחיפשת.

סובלים מנשירת שיער? הגיע הזמן לסגל שגרה ספורטיבית חדשה

אחת התופעות הנפוצות ביותר היא ללא ספק נשירת שיער המתרחשת לעיתים גם בגילאים צעירים במיוחד. אם בעבר היה מדובר בנושא שכמעט ולא היו מדברים עליו, כיום ניתן לראות לא מעט שיטות וטיפים להתמודדות עם נשירה באמצעי התקשורת כמו גם בקבוצות חברתיות. נשירת שיער משפיעה מאוד על איכות החיים, בייחוד בעבור נשים. מידע נוסף בנוגע לנשירת שיער אצל נשים באתר  balding מאפשר לא רק ללמוד לעומק על הסיבות לנשירה אלא גם דרכי התמודדות. חשוב להבין כי אחת הסיבות המרכזיות לנשירה היא לאו דווקא מרכיב גנטי אלא למעשה אורח החיים. אורח חיים שמבוסס על הימנעות מפעילות גופנית משפיע באופן ממשי על קצב הנשירה, וזאת כתוצאה מאי הזרמה של דם לקרקפת. בזמן פעילות ספורטיבית (גם לא מאומצת) מוזרם דם לשורשי השיער, ובהתאם לכך קצב צמיחת השיער משתפר. למרות שלא מדובר בתרופת קסם, פעילות גופנית בהחלט יכולה לסייע לצורך התמודדות עם נשירה, כחלק משגרת חיים בריאה הכוללת בין היתר גם אמצעים נוספים בהם ניתן לנקוט בכדי לעכב את הנשירה.

מה הקשר בין ספורט לבין נשירת שיער

אורח חיים בריא המבוסס על שגרת ספורט קבועה

כאמור, ישנו קשר הדוק בין פעילות ספורטיבית לבין נשירת שיער. אורח חיים בריא משפיע מאוד על קצב נשירת השיער אבל גם על צמיחתו, ולכן אם את לא מבצעת פעילות גופנית – זה הזמן לנעול את נעלי הספורט ולהתחיל. אפשר להתחיל גם מרבע שעה עד עשרים דקות ביום, כאשר אחד הטכניקות הטובות ביותר לצורך הזרמה של דם לקרקפת מגיעה דווקא מהיוגה. חלק מתנוחות היוגה כוללות בין היתר עמידה על הידיים ותנוחות ישיבה שמאפשרות להזרים דם לכל חלקי הגוף, ועל כן מדובר בספורט מצוין בעבור נשים שסובלות מנשירת שיער ומעוניינות ליצור איזון. צריך לקחת בחשבון כי גם סטרס הוא גורם שמשפיע מאוד על הנשירה, ועל כן ספורט מהווה דרך מצוינת גם להירגע וגם לשכוח קצת מטרדות היום שמשפיעות גם הן על איכות חייך. בכדי שתוכלי לסגל אורח חיים בריא בשילוב של ספורט, רצוי לבחון גם את התפריט שלך. תפריט עשיר בסידן, ברזל ומינרלים יכול בהחלט לתרום לעיכוב הנשירה, בשילוב של תוספי תזונה ייעודים. עם זאת, לא פעם אנחנו בוחרים תוספי תזונה שאינם איכותיים או לא טובים ספציפית בעבור בעיה של נשירת שיער, ועל כן רצוי לבצע סקר שוק מקיף ולבחון מהם תוספי התזונה הטובים ביותר אותם ניתן לרכוש אונליין דרך חברות מקצועיות או אפילו אתרים בינלאומיים.

הקפדה על שגרה = תוצאות מצוינות

כמו שכל אישה יודעת, זה בהחלט לא פשוט להכניס לתוך סדר היום העמוס ספורט, אורח חיים בריא ותזונה מתאימה לאימונים בפרט. אולם, חשוב לזכור כי תהליכי מניעה המתבצעים דרך פעילות ספורטיבית סדירה בשילוב של תזונה מאוזנת אותה ניתן לבנות דרך סיוע של תזונאית שבונה תפריט מותאם אישית. לסיכום, ספורט הוא חשוב גם לבריאות אבל גם לחוזק וקצב גדילת השיער. לכל אחת יש את הקצב שלה, ועל כן אל תאיצי בעצמך אלא תבני את שגרת האימונים באופן שמותאם לאורח החיים, תוך שימת דגש על אורח חיים מאוזן וכן שימוש בתכשירים ייעודים לנשירה כמו שמפו ומסכה ייעודים.