המשחק ברקע, הצעיפים מוכנים, האנרגיה בשיאה ואתם רק מתים להגיע לפתיחת השערים בזמן. הכי נוח זה לעלות על האופנוע, לתמרן בקלות בין הפקקים ולמצוא חניה ללא שום בעיה, גם שכשכמות הרכבים בחניה של האוהדים בלתי נתפשת. אידאלי? תלוי אם יש ברקע ביטוח מתאים. אם מבקשים ליהנות מהגעה למשחק כדורגל רכובים על אופנוע ללא שום דאגה, בהחלט רצוי לוודא שהאופנוע מבוטח כראוי. אם כן אלו סוגי ביטוחים קיימים, מה חשוב לקחת בחשבון כאשר עומדים לבחור ביטוח וכיצד ניתן לסגור את הפינה בדרך הקלה ביותר? יצאנו לבדוק.

הדרך הפשוטה לסגור ביטוח

באופן כללי נציין שעבור ציבור רוכבי האופנוענים יש 3 סוגי ביטוחים עיקריים. יש ביטוח חובה, יש ביטוח מקיף ויש ביטוח צד ג'. עוד נציין שבכל הנוגע לאופנוענים, הביטוחים יותר יקרים. גם כי יותר קל לגנוב אופנוע וגם כי יותר קל להיפגע בעת רכיבה. כל זאת מוביל לכך שהשוואה סופר חשובה. לא מתלהבים להתחיל להרים טלפונים ולבחון הצעות מחיר ברשת? מוזמנים להיעזר באתר של אודי דגן. מדובר בסוכנות ביטוחים שבהתאם לשורה של נתונים אישיים מוצאת עבורכם את ההצעות הטובות ביותר. ללא אינטרס אישי ולצד 100% מענה מלא על סך הצרכים והדגשים.

 

 

אין שאלה – ביטוח שהוא חובה

ללא ביטוח חובה לא עולים על האופנוע. לא רק כי אם תעשו תאונה לא יהיה מי שישלם עבורכם את סך ההוצאות הגופניות, אלא גם כי לפני ואחרי הכול מדובר בעבירה על החוק. עברה שמובילה לקנס משמעותי ואף למאסר בפועל. ביטוח חובה מכסה כל סוג של טיפול רפואי שנדרש בעקבות תאונה דרכים (אם עבורכם בעלי האופנוע ואם עבור אנשים נוספים שנפגעו בעקבות התאונה), ואף ביטוח חובה כולל הוצאות שנוגעות לתהליכי שיקום ולאובדן כושר עבודה. כמו כן, ניתן לבחור בין ביטוח חובה עם וללא השתתפות עצמית.

ביטוח חובה – אם או ללא השתתפות עצמית

בוחרים בביטוח חובה שכולל השתתפות עצמית? קחו בחשבון שהוא כולל פיצוי בגין הוצאות רפואיות ואובדן השתכרות. בכל הנוגע לפיצוי בגין כאב וסבל, יש מקום למשחק. שנרחיב? אם רוצים לוותר על מוטיב מעין זה, ניתן למצוא פוליסות מוזלות. כמו כן, ניתן להחליט שעד איבוד של 7 ימי עבודה ועד לסכום פיצוי של 25,000 ש"ח בגין נזק גופני הפוליסה אינה נכנסת לפעולה, עובדה שמאפשרת לרכוש פוליסת חובה לצד מחיר הרבה יותר נמוך (בערך ב20%). האם זה אכן כדאי? מקרים רבים מגלים לנו שזוהי אומנם אופציה מפתה, אך לא כלכלית.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג'

ביטוח מקיף מפצה במקרה שהאופנוע ניזוק או נגנב. מעבר לכך, ביטוח מקיף גם מכסה נזק שנגרם לרכוש של אדם אחר (בעקבות מעורבות של האופנוע שלכם). כמו כן, יש דבר כזה ביטוח מקיף מצומצם. במקרה זה אין כיסוי עבור מקרים שנוגעים לתאונה עצמית. מהו אם כן ביטוח צד ג'? ביטוח צד ג' מכסה מקרים שבהם פוגעים בכלי רכב של אנשים אחרים – עשוי לחסוך הוצאות אדירות. עתה כאשר התמונה יותר שלמה, ניתן להתחיל להבין איזה ביטוח הכי נכון נקודתית עבורכם. מה בנוגע לתעריפים? תלוי בשורה של משתנים: גיל, מין, רקע מבחינת תאונות, סוג אופנוע וכדומה.