תוספי תזונה לספורטאים

תוספי התזונה לספורטאים זוכים לביקוש אדיר, ולא בכדי. מדובר בתוספים ייעודים ובטוחים לשימוש שנועדו להתגבר על חוסרים תזונתיים בתזונה הרגילה. עם זאת, ישנם מגוון רחב של תוספים – מהם הפופולריים ביותר? להלן סקירה.

ספורטאים חובבים או מקצועיים? אלו תוספי התזונה שהם בגדר חובה בעבורכם

ענף תוספי התזונה מגלגל מיליוני שקלים מדי שנה, ונמצא בנסיקה מטאורית. הסיבות לכך רבות אולם ניתן לומר כי המודעות לגבי החשיבות של שילוב תוספי תזונה עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות ספורטאים ששיתפו אודות הרגלי התזונה שמהווים מרכיב משמעותי לטובת שיפור ביצועים ויצירת אורח חיים בריא. מאחר וכספורטאים אתם חשופים לפציעות כמו גם נאלצים להתמיד בשגרת תזונה קבועה, תוספי התזונה הייעודים מהווים הזדמנות מצוינת להתגבר על חוסרים תזונתיים כמו גם ליצור אורח חיים מאוזן שנועד להוביל בסופו של דבר לבניית מסת שריר, התגברות על פציעות וכן הגברת אספקת האנרגיה באופן קבוע. מאחר ומדובר בענף שרק הולך ומתפתח, בחרנו לרכז בעבורכם את חמשת תוספי התזונה הפופולריים ביותר בעבורכם כספורטאים, כך שתוכלו לסגל שגרה ספורטיבית המשלבת תוספים בטוחים לשימוש כמו גם מאושרים ע"י משרד הבריאות.

תוסף קולגן

תוסף תזונה בדמות אבקת קולגן נותנת מענה מושלם בעבור ספורטאים פעילים, וזאת בשל העובדה כי מדובר בתוספת חלבון שהינה חיונית לתפקוד התקין של הגוף. כפי שכל ספורטאי יודע, לצריכה של חלבון יש משמעות מבחינת בניית השריר, התאוששות מפציעות וכמובן שמירה על סחוסי המפרקים. בהתאם לכך, צריכה של אבקת קולגן באופן קבוע מהווה דרך מצוינת לשמור על רמות חלבון גבוהות, ולאורך זמן. בקטגוריה של חלבון, מדובר בתוסף הנמכר ביותר בשל יכולת הספיגה המהירה כמו גם ריבוי הטעמים מהם ניתן לבחור.

קריאטין

התאוששות ממאמץ או פציעות היא חלק בלתי נפרד מהשגרה של כל ספורטאי. תוסף תזונה קריאטין נועד לענות בדיוק על הצורך של ספורטאים בהתאוששות מהירה, אך יציבה. עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי בעקבות נטילה של תוסף תזונה קריאטין נאגרים נוזלים בגוף ועל כן הוא יעיל בעיקר בעבור ספורטאים המתמחים באימון משקולות וכן אימוני ליבה, כאשר המינון הרצוי הוא 5 גרם בלבד.

BCAA

מדובר בתוסף תזונה המכיל ארבעה סוגים שונים של חומצות אמינו. החומצות הללו חיוניות לטובת בניית השריר, וחיזוק הרקמות. מדובר בתוסף מצוין שמטרתו היא לייצר אנרגיה לאחר אימון, הן בעבור אימוני כוח וכמובן בעבור אימון אירובי.

מולטי ויטמין

מולטי ויטמין הינו תוסף תזונה חשוב מאוד בעבור ספורטאים מאחר והוא מכיל את כל הוויטמינים החשובים ביותר לגוף האדם ולספורטאים בפרט: חומצה פולית, ויטמין A,   ויטמין C ועוד. מדובר בתוסף נהדר בעבור ספורטאים כמו גם הציבור הכללי וניתן לרכוש אותו בכל רשתות הפארם  ללא צורך במרשם רופא, בוקר וערב.

בטא אלינין

תוסף תזונה הכולל חומצת אמינו טבעית שמקורה הוא בבשר כמו גם בעוף. התפקיד של התוסף הוא בעיכוב תחושת עייפות (בדומה לפעולה של קפאין) כמו גם לטובת הגברת רמת הקורטיזון בשריר. ההמלצה היא לקחת את התוסף לפני האימון, ולערבב אותו בתוך המשקה.

 

לסיכום, חמשת תוספי התזונה אותם הצגנו לכם במדריך יכולים בהחלט לתרום לתהליך רכישה מושכל ומדויק המבוסס על התאמה של תוסף לשגרה הספורטיבית והתזונתית. עם זאת, שימו לב כי לא כל תוסף מתאים לכל ספורטאי ועל כן רצוי להיוועץ עם הרופא כמו גם תזונאי לטובת בניית תפריט המשלב בין תוספי תזונה ייעודים ובין צריכה של מזון איכותי, מזין וטרי.