בין אם מדובר על מצבים של חוסרים בגוף של רכיבים מסוימים ובין אם אנו רוצים לתת לגוף את מה שהוא צריך בשביל להפיק יותר מהכושר הגופני שאנו עושים, תוספי תזונה זו בהחלט דרך טובה ויעילה לעשות את זה. עם זאת, צריכה לא נכונה של תוספי תזונה עשויה להיות במקרה הטוב פשוט לא יעילה, ובמקרים הגרועים יותר עלולה ממש לסכן אותנו ועל כן חשוב להבין בדיוק איך לצרוך את תוספי התזונה שאנו משתמשים בהם. הדבר נכון לגבי כל מי שמשתמש בתוספי תזונה מסוגים שונים, אבל נכון על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על תוספי תזונה לספורטאים. אם גם אתם משתמשים בתוספי תזונה או שוקלים להשתמש בתוספים מסוגים שונים כדי למקסם את התוצאות של הכושר הגופני שאתם עושים, אנחנו רוצים לחלוק קווים מנחים לנטילת תוספי תזונה בצורה נכונה. לפני שנתחיל נדגיש כי מדובר בקווים כלליים בלבד ואין כאן מידע שהוא ספציפי עבור אדם מסוים וכן שאין לראות בכתוב המלצה רפואי ובכל מקרה מומלץ להיוועץ בגורם רפואי לפני שמתחילים לקחת כל תוסף שהוא.

איך לצרוך אבקות חלבון?

אבקות החלבון הן ככל הנראה תוסף התזונה הפופולרי ביותר בקרב ספורטאים, שכן הן מכילות כמויות חלבון גדולות הנדרשות לספורטאים שרוצים להעניק לשרירים שלהם את אבני הבניין שיחזקו אותם ויגדילו את הנפח שלהם. בכל הנוגע לתוסף התזונה מהסוג הזה, הצריכה חייבת להיעשות בצורה מדודה ומסודרת. אין לצרוך מעבר לכמות הנדרשת וממילא אין לזה השפעה וזה לא יגדיל את מסת השריר מעבר לרמה מסוימת. חשוב מאד לקרוא את הוראות השימוש על כל אחד מהמוצרים ולהבין כמה חלבון צריך לצרוך בהתאמה לכושר הגופני שנעשה ויש להבין בדיוק אם מדובר על אבקה שניתן לצרוך גם במאכלים ומתכונים שונים או באבקות שהן לשייקים בלבד.

איך צורכים נכון תוספי תזונה?

הימנעו משימוש מופרז ובדקו בדיוק מה אתם צריכים

תוספי תזונה הם מצוינים, אבל כמו כל דבר אחר בחיים, גם כאן שימוש יתר הוא לא בריא ואפילו עשוי להיות מסוכן אם ניצור עומס על הגוף עם רכיבים שהוא לא באמת צריך. הדבר הנכון ביותר הוא לגשת לבדיקות מקיפות, להתייעץ עם הרופא ולהבין בדיוק אילו דברים חסרים לכם בגוף, ורק אז לבחור את תוספי התזונה בהם תשתמשו על בסיס קבוע. יש תוספי תזונה בשוק שהם מאד פופולריים ומדוברים, במיוחד כאלו שיצא להם שם טוב בעולם הספורט ולכן רבים ממהרים לרכוש ולצרוך אותם. זו בהחלט לא הדרך הנכונה לעשות את זה וחשוב לבחור את תוספי התזונה שלכם בצורה מושכלת ואחראית.

שימו לב לרגישויות ואלרגיות

העניין עם תוספי תזונה הוא שהם נתפסים כמוצר בריאותי וזה בדרך כלל נכון, אבל צריך לזכור שכל תוסף מכיל מעבר לרכיב המרכזי שלו עוד רכיבים נוספים. אם יש לכם אלרגיות או רגישויות מסוימות ובתוספים שאתם צורכים יש את הרכיבים הללו זה עשוי להיות מסוכן, וזוהי האחריות שלכם לוודא את זה.

תוספי תזונה לא מחליפים תזונה

זהו כלל אצבע שחשוב מאד לזכור וצריך להבין שהתוספים מהווים רק השלמה. אל תסתמכו באופן בלעדי על התוספים במיוחד אם אתם מקפידים על כושר גופני על בסיס קבוע ודאגו לעצמכם לתזונה עשירה ומגוונת.

לבסוף אנו רוצים להזכיר שאם אתם לא בטוחים לגמרי לגבי תוספים מסוימים, חשוב מאד להיוועץ עם הרופא שלכם, עם תזונאית או עם אנשי מקצוע אחרים מוסמכים. צרכו את התוספים באחריות ותוכלו להנות מהיתרונות שלהם. בהצלחה!