הרבה אנשים מכירים את התופעה הזאת: באמצע ריצה מתחילים כאבים בצד, הדופק מהיר וקשה לנשום. ספורטאים רבים עלולים לסבול מקשיי נשימה עקב פעילות גופנית מואצת. הרפואה הקונבנציונלית היום מציעה מגוון תרופות ומשאפים לטיפול בקשיי נשימה, אך כדאי שתדעו שניתן לשלב גם טיפול טבעי בחדר מלח שיכול לסייע לסימפטומים של קשיי נשימה. מהו חדר מלח ומהם היתרונות שלו? ריכזנו עבורכם את כל התשובות במאמר.

מהם חדרי מלח?

חדר מלח הוא חדר הבנוי מלבנים העשויות ממלח, בדומה למכרות מלח טבעיים. כדי לדמות את האקלים במכרות אלה, ריכוז הנתרן והכלור הינם 98%, ישנם 30%-40% לחות, והטמפרטורה היא 21 מעלות – אקלים המאפשר לרסיסי המלח להשתחרר מהגוף וכן למלח לחדור למערכת הנשימה. והוא משמש לטיפול במחלות נשימה ובאלרגיה של דרכי הנשימה. משך הטיפול והשהות בחדר מלח הינה כשעה, ובמהלך השהות נושם המטופל אוויר עם חלקיקי מלח שמגיעים למערכת הנשימה ו"מנקים" את הריאות על ידי הוצאת ליחה ונוזלים מהן. טרנד הטיפול בחדרי מלח מאוד פופולארי באירופה וגם בישראל, ותוכלו לבקר בחדר מלח בבאר שבע כדי ליהנות ממגוון יתרונותיו הבריאותיים.

מה היתרונות של חדר מלח?

חשוב לציין כי הטיפול במי מלח הינו טיפול טבעי ותומך, ויש להיות במעקב רפואי ולהתחיל טיפול בחדר מלח לפי המלצת הרופא. שהייה בחדר מלח יכולה לסייע במגוון דרכים:

מי יכול להשתמש בחדר מלח?

למרות שיש לא מעט הסתייגויות לגבי יעילותו של הטיפול האלטרנטיבי, הוא עשוי לסייע לאנשים המתמודדים עם המחלות הבאות:

כמו כן, האווירה והאקלים בחדר מלח יכולים לסייע לניקוי רעלים מהגוף, האטת ההזדקנות והשריית רוגע.

איך חדר מלח יכול לעזור לספורטאים?

דפוסי נשימה לא נכונים בקרב ספורטאים עלולים לגרום להתכווצויות שרירים, הגברת קצב הלב ואף הפתחה בכושר ובביצועים. שהייה בחדר מלח יכולה לסייע בהשגת דפוס נשימה אופטימלי והגדלת נפח הריאות, שני יתרונות מהם יכולים ליהנות ספורטאים המבקשים טיפול בחדר מלח כדי להשיג יעדים ולשפר ביצועים. אם אתם עוסקים בספורט, מומלץ לשלב בשגרת האימונים גם טיפול בחדר מלח לפי המלצה וליווי של גורם רפואי. האוויר בחדר מלח עשיר בנתרן, כלור ויונים שליליים, שכל אחד מהם מסייע בניקוי מערכת הנשימה. טיפול כזה יעזור לכם לשפר את תפקודי הריאות ואת הביצועים, וכן יטפל בקשיי נשימה קיימים.

לסיכום

חדרי מלח הם פתרון מעולה להקלה על תסמינים של קשיי נשימה או מחלות ריאה אחרות, וכן לאנשים העוסקים בספורט ורוצים לשפר את הביצועים שהם כמו גם סיבולת לב-ריאה. החדר רווי חלקיקי מלח שמנקים את מערכת הנשימה, מקלים על המטופל ומשרים עליו תחושת רוגע והרפייה.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.