מגיעים למשחק כדורגל בטדי? מעולה, זה הזמן להרוויח כמה אטרקציות מעולות על הדרך. קבלו 5 אטרקציות ירושלמיות שאסור לכם לפספס.

הבית השרוף

אם אתם מגיעים למשחק בטדי ובא לכם ליהנות גם מאחת האטרקציות על הדרך, אנחנו ממליצים לכם לסגור את אחד המלונות בירושלים ולהרוויח חוויה מעולה. הבית השרוף היה בית מגורים מתקופת בית שני והתגלה בחפירות במהלך שיקום הרובע היהודי לאחר איחוד ירושלים בשנות ה-70. הבית השרוף השתמר ובתוכו עקבות אש. סימנים אלו הם עדות ייחודית להרס ושריפת ירושלים על ידי הרומאים לפני כ-2,000 שנה. כל זה הצית את הדמיון והביא למופע אור-קולי מרגש באופן חוויתי המתאר ומתאר את החיים בתקופות הסוערות ערב חורבן בית המקדש וניסיון לשחזר את מה שקרה בזמן חורבן הבית בירושלים.

הספרייה הלאומית

הספרייה הלאומית פועלת למעלה מ-120 שנה, מונה כ-5 מיליון כרכים ואינספור אוצרות נפלאים, לרבות כתבי יד עתיקים, מפות עתיקות ייחודיות, ספרים, כתבי עת, כרזות, תצלומים, אוספים נדירים ואוסף המוזיקה היהודית והישראלית הגדול והחשוב בעולם. הספרייה היא אחד ממוסדות המדינה החשובים והוותיקים ביותר ומאכלסת את הזיכרון הלאומי של עם ישראל ומדינת ישראל. הספרייה הפתוחה לכל, מושכת לא רק חוקרים, אלא גם מתעניינים, קוראים, צעירים ובני נוער, שכן כל מבקר יכול למצוא מוקד עניין אישי.

מעלית הזמן

אמנם אפשר לבקר בירושלים ימים שלמים ועדיין בקושי לגרד את פני השטח, אבל אם תרצו תצפית פנורמית על העיר, כמו גם על ההיסטוריה שלה, במופע חוויתי לכל המשפחה, קפצו למעלית הזמן. במעלית הזמן, הצופה אינו רק צופה פסיבי של התחום ההיסטורי. ישיבה נוחה בולעת את הקהל במערבולת הזמן, בעוד שמערכת הסאונד ההיקפית מקרבת את הקהל למתרחש, והופכת את החוויה למרשימה עוד יותר. יש כמה מושבים קבועים, אחרים זזים בהתאם לעלילה ולמתרחש על המסך. תצאו למסע בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שתיקח אתכם אל היעד עליו חלמתם עד כה.

 

 

גן החיות התנ"כי

עם השנים הפך גן החיות התנ"כי לאטרקציה המתויירת ביותר בישראל (בתשלום) בזכות האווירה הירושלמית הייחודית שלו ואוסף החיות המוביל בארץ. גן החיות ממוקם בעמק אידילי דרומית מערבית לירושלים, גן החיות מספק לבעלי חיים תנאי חיים בסטנדרטים בינלאומיים. בגן תמצאו מגוון חוויות לילדים ולמבוגרים וכן מידע רב על כל בעל חיים בגן.

גן החיות התנ"כי שם למטרה לבנות אוסף בעלי חיים בתנאי חיים טובים, לנהל ולקיים פעילות חינוך והסברה, לקרב את הציבור לשימור הטבע וחיות הבר, לעודד השתתפות חברתית, לערוך מחקר ולהשתתף בשימור, רבייה ושימור בעלי חיים שונים.

מוזיאון מגדל דוד

מגדל דוד והמצודה העתיקה הם ללא ספק אחד מסמליה האיקוניים של ירושלים. מוזיאון מגדל דוד והממצאים הארכיאולוגיים המרשימים המוצגים בו מספרים את סיפורה של 3,000 שנות ההיסטוריה של העיר, מימי מלך יהודה המקראי ועד ימינו. תוכלו להציץ בפרקים נבחרים מההיסטוריה של העיר, כמו סיפור חומות חזקיהו, ארמון הורדוס, החומות העות'מאניות ובית המעצר הבריטי. הטירה העתיקה והיפה ניצבת בשער הראשי של העיר העתיקה, זהו שער יפו, ​​שעדיין יש לו משמעות סמלית עמוקה והוא נקודת המפגש ונקודת המעבר בין ירושלים העתיקה לירושלים המודרנית.

במהלך השנה מתקיימות במוזיאון תערוכות מתחלפות, מופעים מרהיבים ואירועי תרבות ואמנות מיוחדים.

לסיכום,

אם אתם מגיעים למשחק בטדי ובא לכם להרוויח על הדרך כמה אטרקציות מעניינות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבחור באחת מהאטרקציות שהצגנו במאמר זה.