פורטוגל היא מדינה לא מאד גדולה ולעיתים אינה מוכרת דיה לישראלים. זוהי מדינה השוכנת בחלקה המערבי של אירופה ושייכת כמובן לאיחוד האירופי. התרבת בה היא עשירה והנופים מרהיבי עין. יש בפורטוגל תרבות עשירה ומוסדות השכלה גבוהה מעולים. לאחרונה יש בה פיתוח עסקי נרחב ועוד שלל תנאים העושים אותה לאטרקטיבית. את מי שחובב כדורגל, כל זה אולי מעניין אבל השאלה הראשונה שהוא ישאל תהיה – מה עם הכדורגל הפורטוגלי? ובכן, מדובר במדינה עם אחת ממסורות הכדורגל הכי ארוכות. בפורטוגל הכדורגל הוא בעל מעמד מיוחד של כבוד והליגה תוססת ושוקקת במשחקים מרתקים. פורטוגל גם מצמיחה שחקנים ראויים לציון אשר מככבים בכל העולם. במאמר הזה נסקור את הכדורגל הפורטוגלי וגם כיצד תוכלו ליהנות ממנו באמצעות קבלה של דרכון פורטוגלי, במידה ואתם זכאים לאחד.

הדרך לכדורגל הפורטוגלי עוברת דרך דרכון פורטוגלי

מי שרוצה לחיות במדינה בה הכדורגל הוא ברמה הגבוהה ביותר, עכשיו יכול אולי לעשות זאת. פורטוגל מאפשרת לרבים מהיהודים אשר הם צאצאים של גירוש ספרד ופורטוגל, לקבל אזרחות פורטוגלית ולהגר אל המדינה. כאן באתר "portugal-passport" תקבלו את כל המידע שאתם צריכים בכדי להבין אם אתם זכאים לקבלת אזרחות פורטוגלית. התהליך מתחיל בבדיקה של שם המשפחה מתוך רשימה. לאחר מכן מתבצעת בדיקת אימות הכוללת דיון בקרב הקהילה היהודית בליסבון. המשך ההליך הוא בקשה משלטונות המדינה וקבלת אזרחות שלאחריה ניתן כמובן להוציא דרכון. בפורטוגל יש כיום הטבות שונות למי שמגיע לחיות במדינה. תוכלו ליהנות מהטבות מס על הכנסות אשר מקורן מחוץ לפורטוגל כגון השכרת דירה או רווחי הון. בנוסף תוכלו להנות מהחיים במדינה אירופאית עם רמת חיים גבוהה, הוצאות מחיה נמוכות, תרבת עשירה וטבע פראי. ולבסוף, כדורגל – במדינה תוכלו ליהנות מחוויית כדורגל נדירה…

הכל על הספורט הפופולרי: הכדורגל בפורטוגל הוא מהטובים בעולם

היסטוריה של כדורגל פורטוגלי

הכדורגל הפורטוגלי התחיל את דרכו כבר במאה ה19 כאשר סטודנטים פורטוגזים חזרו משנות לימודיהם באוניברסיטאות אנגליות והביאו איתם את המשחק. כבר ב1875 התקיים במדינה המשחק הראשון. הוא נערך במקום סמלי – איי מדיירה שהם מקום הולדתו של מי שיגדל ויהפוך לסמל כדורגל עולמי – כריסטיאנו רונאלדו. הליגה העליונה הנקראת 'פרימירה ליגה' כוללת שמונה עשרה קבוצות. האלופה הנוכחית, קבוצת בנפיקה, מחזיקה בלא פחות מ78 תארים. זוהי קבוצה מליסבון שהוקמה ב1904. אחריה מבחינת מספר התארים ניצבת פורטו מהעיר השניה במדינה בשם זה. זוהי גם הקבוצה הוותיקה יותר אשר הוקמה כבר ב1893. קבוצת ספורטינג מליסבון הבירה היא השלישית מבחינת מספר התארים שצברה.

אחד המשחקים החשובים והמעניינים ביותר בפורטוגל הוא ה'סופר קאפ'. זהו משחק אשר נערך בין אלופת הליגה העליונה למחזיקת הגביע באותה שנה. אם אותה הקבוצה מחזיקה בשני התארים הללו, יערך הסופר קאפ בין אותה קבוצה וזו ששיחקה נגדה בגמר הגביע והפסידה. המשחק מתקיים בחודש אוגוסט ומושך אליו קהל רב.

חובבי כדורגל אשר הם בעלי אזרחות פורטוגלית וחיים במדינה, יוכלו להעמיק את החוויה שלהם מהכדורגל המקומי גם על ידי סיורים שונים במועדונים והאצטדיונים הגדולים. בליסבון תוכלו לסייר באצטדיון 'העיטים' של קבוצת בנפיקה או 'האריות' של ספורטינג. בפורטו שווה מאד לבקר באצטדיון החדש יחסית, מ2003, של פורטו הקרוי 'הדרקון'. זהו אצטדיון מודרני אשר יכול להכיל יותר מ50 אלף צופים בו זמנית. במשחקי ליגה או גביע מכריעים תוכלו לצפות באצטדיונים השונים או בבתי קפה שונים ולספוג את האווירה המיוחדת. בזמן משחקי הגביע העולמי כאשר נבחרת פורטוגל מבקיעה שער – מתמלאים הרחובות קריאות שמחה מכל עבר – חוויה עוצמתית.