מתחילים לרוץ? מעולה! עכשיו הגיע הזמן למצוא את זוג נעלי הריצה המושלם שיתמוך בכל צעד שלכם בדרך להצלחה, אבל איך תדעו איזה זוג הוא הנכון ביותר בשבילכם? במאמר זה, תוכלו לגלות איך לבחור נעלי ריצה כדי למצוא נעלי ריצה אידיאליות שיתאימו לכף הרגל, לסגנון הריצה ולמטרות שלכם.

הכרת מבנה כף הרגל

לפני שאתם מתחילים לחפש את זוג נעלי הריצה המושלם, בין אם כדי להיכנס לכושר קרבי או שאתם רוצים לחזק את השרירים שלכם, חשוב להבין איך כף הרגל שלכם בנויה. יש שלושה סוגי קשת עיקריים, והם:

איך תדעו איזה סוג קשת יש לכם? אתם יכולים להסתכל על טביעת הרגל שלכם כשהיא רטובה או לבקש בדיקת הליכה או ריצה בחנות נעליים מקצועית.

התאמת הנעל לסוג הריצה

סוג הריצה שאתם מתכננים משפיע רבות על בחירת הנעל המתאימה. כך תבחרו את נעלי הריצה שלכם:

 

 

מדידת כף הרגל והנעליים

כדי לבחור את נעלי הריצה המתאימות ביותר, חשוב למדוד במדויק את כפות הרגליים. מומלץ לבצע את המדידה בסוף היום, כשכפות הרגליים נוטות להיות מעט נפוחות יותר. מדדו את האורך והרוחב של שתי כפות הרגליים, כי לעיתים קיים הבדל בין מידותיהן. לאחר שבחרתם את סוג הנעל המתאים לסוג כף הרגל ולסגנון הריצה שלכם, ובחרתם את מידת הנעל המתאימה, הגיע הזמן למדוד נעליים שונות בחנות. מומלץ למדוד דגמים שונים של מותגים שונים, ואף ללכת או לרוץ מעט עם הנעליים בחנות כדי לוודא שהן נוחות ותומכות בכף הרגל.

טיפים נוספים

איך לבחור נעלי ריצה ולשמור עליהן? הינה כמה טיפים נוספים:

לסיכום

בחירת נעלי הריצה המתאימות ביותר היא משימה אישית ומורכבת, אבל עם מעט ידע והכוונה נכונה, תוכלו למצוא את הזוג המושלם שיתמוך בכם לאורך כל צעד. התייחסו למבנה כף הרגל שלכם, סוג הריצה המועדף, מידת הנעל המדויקת ותקציבכם האישי. אל תשכחו למדוד את הנעליים לפני הקנייה ולוודא שהן נוחות ומתאימות לכם בדיוק.