אחת הפנינים התיירותיות שיש לנו בארץ היא אילת. היא ייחודית בכך שזוהי עיר בה הקיץ שורר כמעט בכל השנה. בשל כך, היא מושכת אליה תיירים רבים ביחוד בתקופת החורף, בה אירופה קפואה. למזלנו, בשבילנו אילת נמצאת במרחק נסיעה לא ארוך או אפילו טיסה קצרצרה. מכיוון שמזג האוויר חם בה, הפעילות הכי נפוצה סובבת סביב הים. פעילות ימית איננה מסתכמת רק בישיבה על החוף, לאילת יש הרבה מה להציע בתחום הספורט הימי ואנחנו הולכים לגלות בדיוק את זה.

אילת- ממלכה של פעילויות ימיות

אילת מקבלת אליה מגוון של תיירים ממקומות שונים, בגילים מגוונים ובכל המצבים המשפחתיים: רווקים, זוגות, משפחות צעירות או אפילו כמה משפחות שנוסעות לנפוש יחדיו. כולם יכולים להנות ממגוון ההיצע שיש לעיר הזאת בתחום הים. ספורט ימי באילת הוא חוויה מומלצת בכל סוג חופשה. בואו נבחן את המגוון בו:

סקי מים

זהו ספורט ותיק שמקובל כבר עשרות שנים בקרב עיירות נופש, ולא משנה אם אתם עוסקים בענפי ספורט שונים או לא. הוא ספורט שדורש לימוד שיכול לקחת כמה שיעורים ספורים. למי שיש ניסיון בסקי רגיל על שלג, יהיה יתרון מסוים אבל ממש לא הכרחי. זהו ספורט שמשלב יחד עם קואורדינציה ושיווי משקל גם הרבה כוח. עשרים דקות של סקי מים יכולות להיות מהנות מאד אבל גם מתישות ביותר.

ספורט ימי: ענפי הספורט שיעשו לכם את החופשה באילת

מצנחי ים

זהו ספורט שהתפתח משילוב בין סקי מים ומצנחי רחיפה. אם אתם מחפשים חוויה מרגשת מאין כמוה, שיקלו לקחת שיעור או שניים במצנחי ים. אין כמו רגע הניתוק מהמים והריחוף באוויר בכדי להעלות את האדרנלין. במהלך הספורט אתם תרחפו מעל הים באופן שאינכם רגילים לו משום ספורט אחר.

גלישת רוח

זהו ספורט שהוא גם ענף אולימפי עם הרבה מסורת ואפילו הישגים ישראלים ראויים לציון. גלישת רוח תדרוש מכם הרבה – החל מכוח רב, כושר גופני ברמה טובה ועד מיומנות ושליטה על המפרש וכלה בידע בסיסי על כיווני הרוחות ושייט. ההשקעה בלימוד תשתלם לכם מכיוון שזהו ספורט שיכניס אתכם למועדון אקסקלוסיבי של גולשים. תוכלו להמשיך ולגלוש לא רק בחופשה הבאה שלכם באילת, אלא גם בים התיכון ובחופשות במקומות אחרים.

אופנוע ים

מי שמחפש אדרנלין בכמות גבוהה ימצא אותו ברכיבה על אופנוע הים. זהו ספורט שמושך חובבי הגה רבים שאוהבים כלים מוטורים באופן כללי. על אופנוע ים, קיימות פחות סכנות ממכוניות, הולכי רגל או אפילו נפילה על האספלט. ניתן לבצע את הספורט לבד או יחד עם בן או בת הזוג.

בננה

למשפחות עם ילדים או קבוצות של חברים, רכיבה על בננה היא חוויה בלתי נשכחת. הבננה היא למעשה מצוף ארוך עליו נשב זה אחר זה. הוא מחובר בחלק הקדמי לכבל שנמשך על ידי סירת מנוע. חלק מהחוויה הן הקפיצות על הגלים, הסיבובים החדים ו…כן, לעיתים גם הנפילות של כל החבורה אל תוך המים.

קייק

אם תרצו ספורט שמקביל בקושי שלו לשחייה מאומצת ומשלב פעילות ימית, חתירה בקייק היא הדבר בשבילכם. ניתן להתחיל לחתור ללא כל ידע מוקדם, לאחר הדרכה קצרה בלבד. חשוב יהיה לשמור על תנועות מדויקות ולשפר אותן תוך כדי הפעילות. זוהי איננה פעילות קלילה, התכוננו להתאמץ ולהזיע כמו בריצה למרחקים ארוכים. חתירה בקייק יכולה להתפתח כמובן לפעילות שתתמידו בה גם מעבר לחופשה באילת.

רבים בישראל מגלים מחדש את מקומות הנופש והבילוי בה ובכלל זה כמובן את אילת. כפי שראינו יש לעיר ולים האדום הרבה מאד מה להציע מבחינת פעילויות גופניות מעניינות וכיפיות. חופשה נעימה.