כושר קרבי

השירות הצבאי הוא שער הכניסה לחברה הישראלית. זוהי תקופה של כמה שנים בהם הופכים מנערים או נערות לגברים ונשים בוגרים ובוגרות. השירות הצבאי יכול להיות קרש קפיצה להמשך החיים. שירות משמעותי הוא חשוב לרבים ולכן קיימת תחרות של ממש על הכניסה ליחידות הקרביות והמובחרות. בכל מקרה, בשירות הצבאי צריך לעמוד במשימות קשות מבחינה פיזית. זה נכון לכל יחידה לוחמת באשר היא ואפילו ביחידות לא לוחמות עדיין יש טירונות לעבור. כל זאת מביא מועמדים לשירות צבאי לחשוב קדימה על הכושר הגופני שלהם. רבים מהם מתכוננים ומתאמנים לקראת הצבא מכיוון שזה יעזור להם לעמוד במשימות בקלות רבה יותר ואפילו להיות מסוגלים לעזור לחבריהם. כיצד להיכנס לכושר קרבי? על כך נדון כאן בהמשך.

קבלת מידע אמין על הגיוס והשירות הצבאי

בשביל להתאמן לשירות הצבאי, יש להבין את המשימות בפניהן אתם תעמדו. חשוב לדלות כמה שיותר מידע אבל חשוב גם להיזהר ולוודא שהוא מגיע אך ורק ממקורות אמינים ומוסמכים. אתר מוביל בתחום מציע מידע והכנה הנקרא 'צו ראשון' מספק את כל המידע הדרוש לפני הגיוס. תוכלו לקרוא שם על מושגים שונים כמו דפ"ר או קב"א וגם לקבל הדרכות ספציפיות. לפני הגיוס יש כמה שלבי מיון שונים המתחילים בצו הראשון. מי שמגיע לגיוס כאשר יש לו הבנה בסיסית לגבי הליך המיון, יכול לעבור אותו יותר בהצלחה ולהגיע למקומות שאליהם הוא רוצה. ניתן להתכונן לכל אחד משלבי המיון: לראיונות, למבחנים, לגיבושים ועוד. אחת הדרכים הכי טובות לעשות זאת היא לדבר עם מי שכבר עבר את זה ואפילו לקחת קורס בנושא.

נכנסים לכושר לקראת הגיוס

חלק מההכנות לגיוס כוללות כמובן הכנה גופנית. את ההכנה הזו אנחנו מחלקים לשני חלקים, שני הרכיבים של כושר גופני. ראשית צריך לעבוד על שיפור מתמיד של סיבולת לב ריאה. זה נעשה על ידי אימוני ריצה או שחיה למשל אשר הולכים ונעשים ארוכים עם הזמן. הסוג השני של האימונים הוא אימוני כוח שונים כמו כפיפות בטן, שכיבות שמיכה (תרגיל פופולרי עד כדי כך שיש תחרות שלמה המבוססת על כך) ואפילו תרגילים שונים במכון כושר. לאורך כל תקופת האימון, עקבו אחר הטיפים הבאים:

ייעוץ מקצועי

ראשית, בנו תכנית אימונים עם מאמן כושר מוסמך. תכנית כזאת תיקח בחשבון את הכושר שלכם ואת היעדים אליהם אתם רוצים להגיע. כך תמנעו מפציעות ופגיעות שונות כתוצאה מאימון לא נכון או קשה מידי.

חברים

בשביל להתמיד, להכניס מוטיבציה וגם בשביל ההנאה, צרו קבוצת חברים איתם תתאמנו לגיוס. אימון בקבוצה יכול לדרבן אתכם לצאת גם כאשר אין ממש חשק, נניח ביום סגרירי. בקבוצה יש תמיד תחרותיות שמעלה את רמת האימון. לבסוף, תוכלו להחליף מידע בין החברים, לעשור זה לזה ולדאוג שכל אחד מגיע לבסוף ליעדים אותם הציב.

הדרגתיות

חשוב לשמור על אימון הדרגתי. אפילו אם יש לכם יעדים גבוהים, וטוב שכך, תצטרכו להגיע אליהם בעבודה קשה וממושכת לאורך זמן. אימון כושר הוא תהליך של בניה איטית של רקמות שריר שונות ואין דרך להאיץ בו.

תזונה

הקפידו על תזונה נכונה לפני ואחרי האימון שאתם עורכים. באימוני כוח למשל צריך לצרוך מעט יותר חלבונים. באימוני ריצה ממושכים חשוב להקפיד על מלחים, מינרלים ופחמימות. שלבו את התזונה בתכנית האימונים שערכתם עם המאמן המקצועי.

 

לבסוף, חשוב שתציבו לכם מטרות ויעדים סופיים אבל גם יעדי ביניים עליהם תוכלו לעקוב. יעדים כאלו יאפשרו לכם לקבל תחושת הישג וסיפוק לאורך הדרך ובכך להגשים את היעדים של האימון כולו ולהגיע מוכנים לשירות הצבאי.