משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי הן לא דמויות מוכרות בציבוריות הישראלית, וזאת למרות עשייה מבורכת שנעשית למען בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ. למעשה, העמותה אותה הקימו בשם עמותת אחינועם נחשבת לאחת מהעמותות המובילות כאן בישראל, וזאת לאור עשייה שבמסגרתה מלווה העמותה את בני העדה האתיופית עד לתפקידי קצונה – כל הדרך אל הניצחון.

ליווי אישי לכל אורך הדרך

עמותת אחינועם הוקמה על ידי האחים משה אדרעי, איל אדרעי וכן רפי אדרעי מתוך מטרה ליצור חברה שווניות וכן לגשר על הפערים בין המרכז לפריפריה. בני המשפחה שאבו השראה גדולה מסיפור העלייה של בני ובנות העדה לישראל, ולכן החליטו להחזיר בחזרה באמצעות ליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ונועד לספק לאותם בני נוער את הכלים להגדיל את הסיכויים להתקבל ליחידות מובחרות בצבא, לצד הגברת המוטיבציה להשתלבות גם בתפקידי קצונה. כידוע, תפקידי הקצונה בצה"ל נוגעים למגוון רחב של תחומים שמהם ניתן ליצור בסופו של דבר קריירה משגשגת גם בפן האזרחי, ועל כן בעמותה רואים בתוכנית כפלטפורמה מרכזית המאפשרת לבני הנוער המצוינים הללו להגשים את החלומות, גם כאשר נדמה כי זה בלתי אפשרי.

הגברת המוטיבציה עד לבה"ד 1

כידוע, הרצון להפוך לקצינים ובכך לקבל החלטות כמו גם ליצור תמהיל שירות משמעותי הוא חלום ששמור בעבור לא מעט צעירים. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו החליטו שלא לוותר לאף בן או בת נוער בן העדה האתיופית, וביחד עם צוות המתנדבים יוצרים בעבור כל אחד ואחת תוכנית פרטנית שנועדה להגביר את תחושת המסוגלות האישית, יכולת המנהיגות וכן הכושר הגופני, מתוך הבנה כי ככל שמקדימים את התהליך בגילאים צעירים יותר, כך הסיכויים להתגבר על הקשיים ועל הביקוש הרב הוא גבוה יותר. מדובר בתוכנית שהתוצאות שלה כבר מוכחות בשטח, וזאת לאור נתונים שמעידים כי מעל ל-95% מבוגרי התוכנית אכן סיימו את בה"ד 1 בהצלחה יתרה ואף הגשימו את הייעוד שלהם במסגרת התפקיד בצבא, אך גם באזרחות.

 

 

תוכנית שממשיכה גם מעבר לסיום הפרק הצבאי

היתרון הגדול של התוכנית הזו כפי שמסבירים האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי נובעת מתוך הליווי האישי שמתבצע גם לאחר השחרור מהצבא, וזאת ע"י תוכנית מלגות מיוחדת של העמותה אשר נועדה לספק לבני ובנות העדה את התשתית להשתלב באקדמיה וכן בשוק התעסוקה – גם במגזר העסקי וגם במגזר הציבורי. התגובות האוהדות מצד המשתתפים לצד חיזוק הביטחון והדימוי העצמי המתרחש לכל אורך הדרך הוא זה שהופך את התוכנית הזו למהפכנית ובעלת השפעה אדירה, בייחוד בעבור בני ובנות נוער שמתגוררים באזורי הפריפריה ולא פעם חשים כי הם לא מסוגלים. עם התמיכה הגדולה מצד המתנדבים וכן תוכנית מלגות ייחודית, מצליחה עמותת אחינועם להגשים את ייעודה ואף ליצור שינוי דרמטי בחייהם של אלפי בני נוער, כפי שניתן לראות באתר הרשמי של העמותה.

לסיכום

עמותת אחינועם הצליחה מאז הקמתה בשנת 2018 לתמוך באלפי בני ובנות נוער מהעדה האתיופית. התוכנית ארוכת הטווח המבוססת על ניסיון של ארוך שנים וכן תשוקה לעשייה חברתית, כפי שניתן להתרשם גם באתר וגם בתגובות האוהדות אותן קיבלו מייסדי העמותה רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי שמתפעלים את העמותה בהתנדבות מלאה וללא כוונות רווח, כחלק מעשייה חברתית מבורכת שמובילה לתוצאות בשטח.