פילאטיס

אחת משיטות האימון החדשניות ביותר היא פילאטיס. מדובר בשיטת אימון עם כמה עקרונות מאד ברורים והשפעה חיובית על גופינו. השיטה כבר צברה ניסיון רב אצל מאמנים ומתאמנים כאחד. הפופולריות שלה וההצלחה מגיעים מהשיפור שמרגיש כל אחד ואחת שעוסק בפילאטיס – שיפור במצבו הגופני וגם הרבה מעבר לכך! בואו נעבור על עקרונות השיטה ולאחר מכן נציין את ההשפעות החיוביות שלהן ניתן לצפות.

עקרונות עיקריים בפילאטיס

הפילאטיס הוא שיטה הוליסטית שמשלבת בין הגוף לנפש. זו איננה אמירה 'רוחנית' אלא יותר כזאת שמודעת לקשר שבין המערכת העצבית והמוח אל הגוף. יש דגש רב ביותר על קואורדינציה ודיוק של התנועה. אותו דיוק מאפשר לעבוד נקודתית על השרירים השונים ועל הגמישות.

הפילאטיס מתמקד בשרירי ליבת הגוף – אותם שרירים שנמצאים במרכז הגוף, מהצלעות, עבור בגב ועד רצפת האגן. הפילאטיס עובד על הארכת שרירים ומודעות רבה לכל תנועה. הוא יעיל מאד בשיקום מפציעות שונות כולל פריצת דיסק ומשמש כדרך יעילה הן לבניית שרירים והן לבניה של עצם. השיטה שמה דגש רב על נשימה נכונה שיוצרת קצב מרגיע לתנועה וחשובה כמובן להזרמה סדירה של חמצן. ביצוע התנועות מתבצע תוך כדי ריכוז ותשומת לב שיוצרים דיוק בתנועה.

פילאטיס

השפעות חיוביות של הפילאטיס