קבוצות הכדורסל הטובות בעולם

המאמר הזה הוא מחווה לקבוצות הכדורסל הטובות בעולם. על הדירוג החלטנו בשקלול של הישגי עבר, הישגים היום, היסטוריה ושחקנים ששיחקו בקבוצה. כמו בכל דירוג, גם כאן יכולות להיות קבוצות שהשמטנו, משום שלא ניתן לכלול את כל הקבוצות הטובות בכתבה אחת. שנתחיל?

צ.ס.ק.א מוסקווה

את הקבוצה הרוסית מכיר כל ישראלי דווקא בזכות הפסד מפורסם שלה למכבי תל אביב בשנת 77. אבל אל תטעו – ההפסד הזה היה היוצא מן הכלל שמוכיח את הכלל. הקבוצה הרוסית יצגה את עיר הבירה של ברה"מ כשעוד היתה בשיא כוחה. לקבוצה זרמו משאבים רבים והיא הביאה גם תוצאות – 50 אליפויות, 7 גביעי אירופה ו8 אליפויות אירופה. הקבוצה הוקמה על ידי הצבא האדום בשנת 1924, בין שחקניה הבולטים: סרגי בלוב, ולדימיר טקצ'נקו ואנדרי וורונטסביץ'

ריאל מדריד

המועדון נוסד ב1935 והוא נחשב אולי לטוב באירופה. לקבוצה 35 אליפויות בליגה הספרדית ו28 גביעים. בזירה האירופאית הקבוצה זכתה 10 פעמים ביורוליג ו4 פעמים בגביע הספורטא. מועדון הכדורסל של ריאל מדריד הוא ה'אח' של מועדון הכדורגל המצליח הנושא את אותו השם. ביחד, הם מהווים את אחד ממועדוני הספורט הגדולים בכל הזמנים בכל ספורט שהוא.

best basketball teams in the world

שיקגו בולס

את המקום השלישי בדירוג שלנו תופסת קבוצה צעירה יחסית שהוקמה בשנת 1966 ומשחקת בליגת הNBA האמריקאית. הבולס חתומים על שחקן הכדורסל הטוב בכל הזמנים ולא, לא קוראים לו לברון ג'יימס… מדובר כמובן על מייקל ג'ורדן האגדי. לתקופה בה הוא שיחק קוראים 'עידן הזהב' בו לקחה הקבוצה 6 אליפויות ב14 עונות. לאחר עזיבת ג'ורדן הקבוצה ידעה דעיכה שבאה אל סיומה ב2010. אז הצטרפו דרייק רוז וג'ימי באטלר וסימנו את ההתחלה של השיקום האיטי שנמשך עד היום. המאמן שהכי מזוהה עם הקבוצה הוא דיק מוטה שאימן בלא פחות מ656 משחקים מתוכם 356 ניצחונות.

בוסטון סלטיקס

הסלטיקס משחקים בחוף המזרחי של ארה"ב מאז היוסדם ממש לאחר מלחמת העולם השנייה בשנת 1946. תקופת השיא של הקבוצה הייתה בין 1979-1992 עם אחד הכוכבים הגדולים של הספורט: לארי בירד.

המאמן האגדי של הקבוצה, רד אאורבך, היה פעיל בין שנת 1950 ל1966. ההישגים שלו נראה כאילו לקוחים מעולם אחר – 1192 משחקים מתוכם 795 ניצחונות ביחס הצלחה מדהים של כ 0.6 שנמשך על פני 16 שנים! רד הביא את הקבוצה ל9 זכיות באליפות הNBA והבטיח את מקומה בהיכל התהילה של הליגה.

לוס אנג'לס לייקרס: בחירת העורך!

אחרי קבוצה ממרכז ומזרח ארה"ב, מגיע קבוצה של החוף המערבי, ואיזו קבוצה! עם 17 אליפויות ושחקנים עכשוויים גדולים מהחיים, הלייקרס חייבים להיות במקום הראשון. בין השחקנים האגדיים ששיחקו נמנים: קובי בראיינט, קארים עבדולג'באר, שאקיל אוניל, מג'יק ג'ונסון וכמובן, האחד והיחיד – לברון ג'יימס שנמצא בליגה של מייקל ג'ורדן.