מי לא חלם לשוטט ברחובות תאילנד התוססים, לטייל במקדשים עתיקים או לשכב בחופיה הקסומים? כשאתם מתכננים את החופשה שלכם בגן העדן  הטרופי הזה בדרום מזרח אסיה, אתם בטח חושבים על המטבח התאילנדי המפורסם. ממרק טום יאם הטעים ועד הפאד תאי האייקוני, האוכל בתאילנד מבטיח הרפתקה קולינרית שאין דומה לה. אבל אתם שומרים על המשקל שלכם, והפיתוי של אינספור דוכני מזון ומסעדות יכול להקשות עליכם בזה. מוכנים לגלות כיצד תוכלו להתענג על המיטב של תאילנד ללא רגשות האשמה הקלוריים? המשיכו לקרוא!

מצרכי היסוד הקולינריים של תאילנד

כדי לקבל החלטות מושכלות באוכל, חשוב להעמיק במה שמהווה את עמוד התווך של המטבח התאילנדי:

בחירת החלופות הבריאות יותר

כשמציגים בפניכם מגוון עצום של מנות, איך תוכלו להחליט?

תוצרת טרייה

האקלים הטרופי של תאילנד מבטיח שפע של פירות וירקות טריים:

 

חלבונים רזים ודגים בשפע

קו החוף העצום של תאילנד מבטיח מנות עם דגים טריים: Pla Nueng Manao (דג מאודה עם ליים) הוא עדות לפשטות ולטריות. יש גם פלה טוד (Pla Tod – דג מטוגן), שכאשר אוכלים אותו במתינות, הוא יכול להיות פינוק טעים.

אוכל רחוב

אם אתם מחפשים טיול חלומי בבנגקוק או בכל עיר תאילנדית אחרת, אתם צריכים לחוות את אוכל הרחוב שם:

משקאות

בעוד שאי אפשר להימנע מתה קר תאילנדי או קפה, הם לעיתים קרובות מכילים כמויות גדולות של סוכר:

שמירה על פעילות

תאילנד מציעה אינספור פעילויות שישאירו אתכם פעילים:

לסיכום

בלב דרום מזרח אסיה, תאילנד עומדת כעדות לתערובת ההרמונית של תרבות, טבע וגסטרונומיה. טיול ברחובותיה ובחופיה אינו צריך להוות אתגר עבור אנשים השומרים על התזונה שלהם. המורשת הקולינרית העשירה של המדינה מציעה מארג של טעמים, מרקמים ומרכיבים, ומבטיחה שכל אחד, כולל בעלי מודעות בריאותית, ימצא את המאכלים המתאימים לו. על ידי קבלת החלטות מושכלות, אכילה במתינות ואימוץ המגוון העצום של תוצרת טרייה וחלבונים רזים, ניתן לאזן ללא מאמץ את האכילה שלכם. טיול בתאילנד הוא מסע קולינרי שיהיה גם מעשיר וגם תואם את יעדי הבריאות שלכם.

 

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.