הודעה לבעלי האתר

המנוי החודשי הסתיים, יש לחדשו דרך ממשק ניהול האתר.
האתר נכנס לרשימת המחיקה ויימחק בקרוב
לחץ כאן אם אינך זוכר את כתובת ממשק ניהול האתר שלך.
אולטראס כדורגל

אולטראס כדורגל 
ארגון אולטראס מכבי תל אביב 1996 הוקם בעונת הדאבל 1995-1996, כשהקבוצה היתה תחת ניהולו של דרור קשטן. בעלי הקבוצה דאז, אילון (לוני) הרציקוביץ´, פיטר את קשטן, שהיה המאמן הישראלי המעוטר ביותר, ואף הביא באותה העונה, שתיזכר כהיסטורית במועדון, דאבל למכבי. היה זה סופו של עידן בכדורגל הישראלי, עידן בו רוח המשחק, האוהדים, הכבוד והתשוקה נדחקו החוצה מעדיפותם העליונה לטובת כסף ותהילה. תקופת הבעלות של לוני התאפיינה בקשר רופף בינו ובין הקהל. כבעלי הקבוצה, נהג לוני להילחם בקהל, ולפגוע לו בחופש הביטוי. על אף השקעתו הכלכלית הרבה, הצליח הרציקוביץ´ לסבך את הקבוצה בפרשות ובתקלות, ביניהן הסרת האחריות של מכבי לאחר התמוטטותו של מני לוי ופרשת האפידרין, שבעקבותיה אף הורדו למכבי נקודות.  בעיקר נזכר שמו של לוני  בעקבות  הדחת טל בנין ואבי נמני מהקבוצה באוגוסט אחרי עונת 2003-2003, כאשר קלינגר ספג את האש, אך האחריות לכך היתה כלכלית, ושל הבעלים בלבד. ארגון האולטראס עמד מול לוני בחזית המאבק על הקבוצה במשך 12 שנות שליטת היחיד שלו במכבי, עד שהצליח להביא לעזיבתו את הקבוצה ולמכירתה לבעלים חדש.הארגון ורוח האנשים שמאחוריו התקיימו שנים לפני קום הארגון, על ידי קבוצת אוהדים שהיתה פעילה במשחקים, באימונים ובמפגשים על בסיס יומי ושבועי, והכל למען מכבי תל אביב, באהבה חסרת פשרות למען הסמל ולמען מה שחונכו כדור הצעיר של אותם זמנים. בתחילת דרכו, הארגון היה לחברים ולחברות מעל גיל 21 בלבד, וכן אוהדים צעירים עם רצון ויכולת לעשות, ראש גדול ולב רחב.
הארגון שואב את דרכו מקבוצות האולטראס העולמיות, בעיקר ממולדת האולטראס, היא איטליה. באיטליה החלו תרבות האולטראס וחיי האולטראס כבר בשנות השישים והשבעים, ועד היום אנו מקבלים ממנה, בקשר יום-יומי את ההשראה ואת רוח הקרב והאהבה לפעילותינו בענפי הספורט השונים של מכבי.מהות תרבות האולטראס היא להאמין ללא פשרה באהדה לקבוצה, ולתת לקהל הרגשה של משפחה ויד תומכת לאורך כל הדרך, בטוב וברע. האולטראס מאמין בעידוד ככלי חשוב, ומשקיע רבות בתפאורות ובאביזרי עידוד כדבר חשוב ביציעים. נוסף על כך, האולטראס תמיד פתוח וקשוב לקהל הרחב, לדעת לקבל ולתת ביקורת, ולמצוא את הדרך הטובה ביותר לעשייה לתועלת המועדון ולתועלת הקהל הרחב.
האולטראס מאמין בחופש הדיבור, בהפרדה בין כדורגל ופוליטיקה ובשמירת המשחק והאהבה אליו בידי קהל האוהדים, ולא ממוסחר על ידי גורמים פרטיים. האולטראס תמיד יעמוד על המשמרת לטובת האוהדים וחברי הארגון, ובעד שאנשים ירגישו ביטחון בכל מהלך העונה/השנים, ותמיד יילכו בראש מורם, כאוהדי הקבוצה וכאולטראס שמאמין בחיה ותן לחיות.
אולטראס מכבי תל אביב פותח כיום את שעריו בפני אנשים צעירים ומבוגרים גם יחד, ללא הבדלי מעמדות, אך תוך שמירה על כבוד הדדי בין חברי הארגון, ותוך שמירה על ערכים ומשמעת קבוצתית. הארגון תמיד ישמח לקבל אוהדים חדשים בעלי ראש וחזון, ועם רצון לתרום למכבי תל אביב באשר היא.


 
תפריט דף הבית פייסבוק